Craiis  - trener personalny Warszawa

Craiis – trener personalny

Jeszcze do niedawna wydawało się, że trening personalny zarezerwowany jest tylko i wyłącznie dla celebrytów lub ludzi szczególnie zamożnych. Nic bardziej mylnego! Jeśli pragniesz rozpocząć pracę nad swoją sylwetką, zyskać pewność siebie, zbudować poczucie własnej wartości – której nikt nie będzie w stanie podważyć, a także poprawić swoją atrakcyjność – trening personalny to idealny wybór! Jeśli marzysz o pięknym, idealnie wyrzeźbionym, w pełni odżywionym, zdrowym oraz smukłym ciele – czekam właśnie na Ciebie!

Dlaczego warto?

Spróbuj! Daj sobie szansę na spełnienie marzeń i osiągnięcie spektakularnych rezultatów. Aby zdobywać szczyty swoich możliwości i sukcesywnie pokonywać własne słabości, warto mieć obok siebie kogoś, kto posłuży dobrą radą i profesjonalnie pokaże Ci, jaką drogą powinieneś podążać, aby osiągnąć swój cel.

Zadaniem trenera personalnego jest przede wszystkim poprawa komfortu Twojego codziennego funkcjonowania, opiera się ona o indywidualnie skonstruowany plan treningowy, który ma nie tylko spełniać Twoje oczekiwania (w postaci zdumiewających efektów), ale również: budować osobowość, sposób postrzegania rzeczywistości, pozycję w społeczeństwie (zdobędziesz pewność siebie, odwagę do realizacji marzeń, niezaspokojoną chęć dążenia).

Udowodnię Ci, że wyzwanie, jakie przed Tobą postawię, w bardzo szybkim czasie może stać się Twoją wielką pasją, od której staniesz się wręcz uzależniony. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom i aby wraz z Tobą dążyć do nieustannego rozwoju osobistego, oferuję Ci różnorodne formy aktywności fizycznej: trening funkcjonalny, trening w plenerze, trening kulturystyczny, trening dla seniora, stretching, trening ogólnorozwojowy, trening przygotowujący do konkretnej aktywności (np. sezon narciarski, maraton, półmaraton, zawody sportowe), trening odchudzający – spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej w ekspresowym tempie.

Musisz wiedzieć, jak ważna jest świadomość własnego ciała, samokontrola – pomogę Ci odnaleźć balans oraz równowagę, wiem również jak wielką wagę posiada motywacja, wspólnie zadbamy o Twoją dyscyplinę oraz skupienie na wizualizacji efektów końcowych.

Korzyści płynące z naszej współpracy są równie istotne, z racji nabytej wiedzy, techniki oraz doświadczenia, jakie posiadam. Należą do nich: indywidualnie stworzony plan treningowy, który zostanie dostosowany do Twoich możliwości, predyspozycji oraz stanu zdrowia, dbałość o technikę oraz precyzję wykonywanych ćwiczeń, a w tym o twoje bezpieczeństwo, stała i nieustająca motywacja (nie pozwolę Ci się poddać, nie pozwolę Ci zrezygnować z Twoich marzeń), wypracowanie dobrych nawyków żywieniowych oraz brak monotonności treningowej. Jeśli chcesz zawalczyć o siebie i o swoją przyszłość – zgłoś się do mnie!

Zwizualizuję Ci, czego możesz dokonać z moją pomocą oraz czego nauczysz się podczas naszej współpracy. Pamiętaj, że aby zmieniać siebie – musisz zadbać o swoje zdrowie oraz poprawność przy wykonywaniu poszczególnych ćwiczeń, dzięki zaufaniu mi, będziesz mógł osiągnąć swoje cele w pełni komfortowy i przede wszystkim – bezpieczny sposób. Jeśli pracujesz, uczysz się, masz inne obowiązki, a Twoja codzienność nie jest zaplanowana, nic nie szkodzi!

Jestem po to, aby Ci pomóc – naszą współpracę dostosujemy w pełni do Twoich codziennych zadań, zdaję sobie sprawę z tego, jak ważna jest elastyczność.

 

Czy warto wynająć trenera personalnego?

Piękne, perfekcyjnie wyrzeźbione kształty, idealnie odżywiona i smukła sylwetka, zdrowy oraz bardzo dobrze funkcjonujący organizm, świetne samopoczucie – o tym marzysz? Jeśli tak, niewątpliwie musisz wprowadzić w swoje życie stałe zmiany, które w rezultacie pozwolą Ci na osiągnięcie spektakularnych rezultatów. Jak to zrobić? No cóż, pierwszym podstawowym krokiem, który musisz wykonać jest zmiana diety oraz wprowadzenie suplementacji, sposób żywienia (rodzaj produktów, kaloryczność, proporcje oraz systematyka jedzenia) jest bardzo istotny w kontekście dbania o sylwetkę, ale również w przypadku kiedy zależy Ci na zachowaniu doskonałej kondycji fizycznej, a przede wszystkim psychicznej. Tak – to co jesz i to w jaki sposób jesz bardzo oddziałuje na równowagę wewnętrzną Twojego organizmu. Kolejnym rewolucyjnym krokiem w walce o Twoje cele jest aktywność fizyczna, bez niej nie będziesz w stanie osiągnąć zamierzonych efektów, to ona doprowadzi Twoje ciało do upragnionego stanu.

Nie wiesz jak zacząć? Nie posiadasz specjalistycznej wiedzy na temat technik wykonywania poszczególnych ćwiczeń? Boisz się, że Twoja motywacja nie będzie wystarczająco silna, aby wytrwać w postanowieniach? Potrzebujesz motywatora i specjalisty, który będzie śledził i podsumowywał Twoje wyniki i który profesjonalnie pomoże Ci osiągać spektakularne efekty? Jeśli tak, zdecydowanie powinieneś zdecydować się na skorzystanie z usług trenera personalnego.

Trener personalny – profesjonalista, motywator, doradca

Trener personalny, to osoba, która jest profesjonalistą przeszkolonym w dziedzinie, w której się specjalizuje. Oznacza to, że posiada on kompleksową wiedzę oraz wszelkie umiejętności techniczne, które są niezbędne podczas wykonywania poszczególnych ćwiczeń, ponieważ w przeciwnym razie jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwo zaistnienia różnego rodzaju kontuzji, urazów, upośledzeń stawów, kości, organów wewnętrznych, a w rezultacie kalectwa lub nawet utraty życia. Współpraca z trenerem personalnym, to doskonały wybór dla każdego (niezależnie od stopnia zaawansowania), ponieważ dzięki niemu posiadasz indywidualny, dostosowany specjalnie do Ciebie plan oraz wytyczoną ścieżkę, którą powinieneś podążać – w zależności od tego, czy jesteś osobą pracującą, uczącą się, w zależności od tego jak rozkłada się Twój plan dnia, w zależności od Twoich biologicznych uwarunkowań oraz indywidualnych predyspozycji, a także od tego jak przedstawiają się parametry Twojego ciała – wspólnie ustalacie cel oraz sposób jego realizacji. Ponadto warto podkreślić, że skorzystanie z usług profesjonalisty, da Ci pewność, że to co robisz jest w pełni bezpieczne dla Ciebie oraz Twojego organizmu, a także, że wszystkie działania przyniosą pożądane efekty – pewność, bezpieczeństwo oraz komfort.

Każdy z nas potrzebuje motywacji – Ty również? Sam wiesz zapewne jak ciężko jest wytrwać przez dłuższy czas w swoich postanowieniach, tym bardziej, że towarzyszą im dyscyplina, systematyczność oraz rygor. To kolejny ważny powód, dla którego warto wynająć trenera personalnego, osobę, która zmotywuje Cię do działania, zobrazuje niezwykłe efekty, wesprze, kiedy będzie Ci ciężko, nie pozwoli odpuścić, nie pozwoli Ci się poddać, wspólnie z Tobą zbuduje Twoją pewność siebie, poczucie własnej wartości oraz atrakcyjność. Trener personalny, jak sama nazwa wskazuje, współpracuje z Tobą i jest do Twojej dyspozycji, a zatem jest Twoim indywidualnym doradcą, swoje rady opiera przede wszystkim na nabytej wiedzy, praktyce, a także doświadczeniu.

Możesz być pewny, że znajdziesz się pod opieką osoby przeszkolonej oraz świadomej tego, co robi. Musisz pamiętać o tym, że współpraca z trenerem personalnym to wybór w pełni bezpieczny, a także profesjonalny, być może dzięki stworzeniu tego „teamu” i Ty dostrzeżesz w sobie pasję oraz nowe przeznaczenie? Dlaczego nie! Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że aktywność fizyczna w istocie tworzy nasz charakter, buduje jego struktury, można zatem uznać, że stwarza nas samych – uczy życia, interakcji społecznych, odnajdywania się w świecie indywidualistów, równej i sprawiedliwej walki o swoją pozycję, o swoje cele i marzenia. Trener personalny to mentor, nauczyciel, można powiedzieć – przyjaciel, który profesjonalnie i z pasją podchodzi do powierzonych mu zadań, a jednocześnie posiada cechy, dzięki którym możesz czuć się przy nim w pełni swobodnie, możesz być sobą. Spróbuj!

Jak prawidłowo dobrać ćwiczenia?

Tematy zdrowego stylu życia: odpowiednio zbilansowanej diety, suplementacji oraz aktywności fizycznej – są obecnie niezwykle modne. Każdy z nas marzy o pięknie wyrzeźbionej, idealnie wysmuklonej oraz odżywionej sylwetce. Chcemy przy tym cieszyć się zdrowym ciałem, dobrym samopoczuciem oraz wysoką samooceną (podstawową zasadą jest ocena samego siebie – wysokie poczucie własnej wartości oraz dobra ocena swojej atrakcyjności). W rzeczywistości, w której cały świat krzyczy: chcesz być zdrowym i pięknym?

To bardzo proste – wciąż się ruszaj, ćwicz, działaj! – łatwo jest się pogubić. Istnieje bowiem bardzo wiele rodzajów treningów, ćwiczeń, aktywności, które są przeznaczone dla konkretnych grup osób, o sprecyzowanych celach i założeniach. Wiadomo, że każdy rodzaj aktywności fizycznej, jaką podejmujemy, należy dostosować do własnych oczekiwań oraz indywidualnych predyspozycji, bowiem nie każdy typ treningu będzie dobry dla każdego. To jasne – zdecydujesz się na coś zupełnie innego w momencie, kiedy zależy Ci na redukcji wagi i coś zupełnie innego, kiedy jesteś skupiony na robieniu tzw. masy, to samo w momencie kiedy oczekujesz efektu wyszczuplenia nóg lub wysiłku mającego na celu odstresowanie. Jak więc prawidłowo dobrać ćwiczenia?

Trening – cardio, siłowy, interwałowy, ujędrniający/rzeźbiący

Trening cardio – to każdy rodzaj aktywności, która podnosi tętno. Dzięki temu treningowi – czujesz zmęczenie, ponieważ jest on bardzo szybki i wymagający, spalasz więc dużą liczbę kalorii, a co za tym idzie – tkankę tłuszczową. Ponadto ten rodzaj aktywności podnosi poziom wytrzymałości i buduje niesamowitą kondycję fizyczną. Przykłady treningu cardio, to: rower, bieganie, pływnie, skakanie na skakance, steper, rowerek stacjonarny, marsz.

Trening siłowy – to wysiłek nastawiony przede wszystkim na efekty siłowe, tworzenie tkanki mięśniowej, rzeźbienie sylwetki, wysmuklanie jej. Do przykładów treningu siłowego należą: trening na siłowni z użyciem maszyn, trening przy pomocy hantli, zestawy ćwiczeń – w których unosimy, dźwigamy własne ciało.

Trening interwałowy – jest to jedna z odmian treningu cardio, to przeplatanie się ćwiczeń bardzo intensywnych, z takimi, dzięki którym nasz organizm ma chwilę na odpoczynek. Trening interwałowy, to np.: naprzemienny sprint połączony z truchtem, jazda na rowerze po górzystym terenie o nizinnych elementach.

Trening ujędrniający/rzeźbiący – ćwiczenia skoncentrowane na konkretnej partii mięśniowej, które zmierzają do jej ujędrnienia oraz wykształcenia. Mogą to być wszelkiego rodzaju aktywności o charakterze pogłębiającym, pulsacyjnym, wolnym – z naciskiem na precyzję i dokładność, bez pośpiechu.

 

Jak prawidłowo dobrać ćwiczenia?

Ćwiczenia dobierasz do swoich indywidualnych predyspozycji, oczekiwań oraz potrzeb. Jeśli chcesz spalić zbędną tkankę tłuszczową, powinieneś zdecydować się na: ćwiczenia cardio, aerobowe, interwałowe – zumba, zajęcia fitness, bieg, rower, pływanie, skakanie, rowerek stacjonarny. Jeśli jednak pragniesz ujędrnić i wzmocnić swoje ciało, powinieneś postawić na: trening siłowy na maszynach, treningi z obciążeniem, ćwiczenia – w których będziesz musiał dźwigać swój własny ciężar. W przypadku kiedy chcesz się po prostu zrelaksować i wydobyć z siebie całą negatywną energię, wszystkie złe emocje, ćwicz: pilates, jogę, callanetics, stretching. Jak widać istnieją poszczególne grupy ćwiczeń dostosowane do oczekiwań względem ich działania. Każda aktywność jest dobra, jednak do każdej należy podejść indywidualnie.

Warto wiedzieć, jakie rodzaje ćwiczeń mamy wykonywać, aby osiągać zamierzone rezultaty, dzięki temu będziemy w stanie odnosić spektakularne sukcesy i podwyższać swój poziom zaawansowania. Podczas ćwiczeń nie zapominajmy o spożywaniu odpowiedniej ilości płynów – minimum 3 litry każdego dnia – jest to bardzo ważne, ponieważ w przeciwnym razie mogą grozić nam bardzo poważne konsekwencje zdrowotne. Nasz organizm (niezależnie od typu wykonywanych ćwiczeń) bardzo potrzebuje nawodnienia, z racji tego, że w aż 70% składa się z wodynie może on funkcjonować, żyć – bez jej regularnego uzupełniania.

Trening siłowy mężczyzn i kobiet – czym się różni?

Nie ulega wątpliwości, że trening siłowy kobiet oraz mężczyzn – różnią się od siebie. Wynika to przede wszystkim z różnic biologicznych, strukturalnych oraz naturalnych uwarunkowań wynikających z posiadania określonej płci. Warto zaznaczyć jednak, że błędnym jest mniemanie, jakoby ten rodzaj aktywności posiadał znaczące różnice i nie był do siebie w żaden sposób podobny – wręcz przeciwnie! W rzeczywistości trening siłowy kobiet oraz mężczyzn odróżniają jedynie wartości obciążeń oraz intensywność wydolnościowo-wytrzymałościowa (w przypadku kobiet jest ona mniejsza i stanowi około 63.5% siły prezentowanej przez mężczyznę). Co więcej, nie możemy generalizować specyfiki treningu siłowego, sprowadzając tego podziału jedynie do reprezentacji płciowej  – oczywistym jest, że pod względem fizycznym kobieta jest słabsza od mężczyzny i w jej przypadku zarówno proces powstawania, budowy, jak i kształtowania się tkanki mięśniowej przebiega wolniej, natomiast w żaden sposób nie umniejsza to jej zasługom.

Kobiety vs mężczyźni

Jak już wiemy – kluczowa różnica odnosi się do poziomu możliwości siłowych – dlatego w części, która przeznaczona jest bardziej dla kobiet, znajduje się więcej sprzętu do treningu cardio (szybkość, wytrzymałość, dynamika), natomiast w części męskiej, możemy wyróżnić więcej: hantli, ciężarów, obciążników, czy też ławek. Ponadto udowodniono, że kobiety posiadają większą zawartość tkanki tłuszczowej, przez co posiadają zwiększone predyspozycje do przybierania na wadze, ale za to mogą liczyć na szybsze tempo utraty wagi. Z kolei w odniesieniu do tempa wzrostu siły – w przypadku płci pięknej, może temu procesowi towarzyszyć znacznie mniej zintensyfikowany przyrost masy mięśniowej, niż w przypadku panów. Przyczyną tego stanu rzeczy jest różnica w poziomie stężenia testosteronu w organizmie.

Można powiedzieć zatem, że trening siłowy kobiet i mężczyzn różni się tylko i wyłącznie pod względem estetycznym, kobiety (co się bardzo często zdarza) kładą nacisk na dolne partie ciała, natomiast mężczyźni preferują górę. Nie oznacza to jednak stałej i niezaprzeczalnej wyłączności, stwierdzenie to bowiem nie jest regułą niepodważalną – trener personalny (jako specjalista) może zdecydować się na indywidualny dobór ćwiczeń i nie muszą mieć one ogólnie przyjętej konstrukcji, tudzież struktury (nacisk może zostać położony na zupełnie odmienne elementy). Warto dodać, że podczas tego rodzaju aktywności, jaką jest bardzo wymagający trening siłowy, należy stosować pewne zasady, ponieważ w przeciwnym razie nie możemy liczyć na spektakularne rezultaty. Przede wszystkim – zdrowa, zbilansowana oraz różnorodna dieta, a także odpowiednia suplementacja. To bardzo ważne, dzięki temu możemy zadbać o swoje bezpieczeństwo, zdrowie oraz równowagę – od wewnątrz, co stanowi podstawę do czynienia jakichkolwiek postępów. Niezwykle istotne jest uzupełnianie wszystkich niedoborów powstałych w wyniku intensywnego wysiłku fizycznego.

Co więcej – nasz organizm w aż 70% składa się z wody, co oznacza, że stopień nawodnienia jest dla nas niezwykle istotny, inaczej nie będziemy w stanie przeżyć. Powinniśmy wypijać (przy aktywności fizycznej) minimum 3 litry płynów każdego dnia – to konieczne i naprawdę bardzo ważne. Nie ignorujmy własnego organizmu! Dążąc do pięknego, wymarzonego wyglądu, pamiętajmy, że nasze ciało to symbioza wielu powiązań, a zatem wszystkie jego elementy muszą działać prawidłowo, aby efekt finalny również zakończył się sukcesem. Rzeczywiście, aktywność fizyczna i jej ogólna specyfika wyróżniają, wyszczególniają pewne różnice płciowe, natomiast wszystkie inne czynniki prowadzące do osiągnięcia celu – są takie same!

W ramach suplementacji, na przykład, poleca się preparaty witaminowe oraz te, które bogate są w aminokwasy, takie jak: magnez, potas, żelazo, cynk, fosfor. Co więcej bardzo popularne wśród obu płci są: preparaty węglowodanowe, białkowe, a także węglowodanowo-witaminowo-białkowe. Dzięki nim właśnie: zachowujemy dobre samopoczucie, uzupełniane są wszelkie niedobory, zapobiegamy kontuzjom oraz urazom, przyspieszamy oraz umożliwiamy regenerację organizmu, intensyfikujemy wszystkie pozytywne procesy zachodzące w naszym ciele.