Obecnie, przykładamy szczególną wagę do tego – jak wyglądamy, jak prezentuje się nasza sylwetka, w jakiej kondycji znajduje się nasza skóra. Każdy z nas marzy o pięknym, idealnie wyrzeźbionym, dobrze odżywionym oraz smukłym ciele. Każdy z nas również, chciałby zdobyć niepodważalną pewność siebie, podnieść poziom atrakcyjności (w pierwszej kolejności w swoim własnym umyśle)oraz ukształtować poczucie własnej wartości – którego nikt nie będzie w stanie zachwiać. Proces redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej nie jest łatwy, wymaga od nas, przede wszystkim, drastycznej i trwałej zmiany swojego stylu życia. Najważniejszym czynnikiem podczas odchudzania jest sposób żywienia, stanowi on aż 70% wartości powodzenia lub niepowodzenia tego procesu, nie należy ukrywać, że jesteśmy właśnie tym co jemy, nie osiągniemy wymarzonej sylwetki, jeśli nie będziemy jedli – zdrowo, w sposób różnorodny, zbilansowany oraz mniej kaloryczny.

Ponadto, nieodłącznym elementem odżywiania jest suplementacja, to dzięki niej odchudzanie przebiegnie znacznie sprawniej, szybciej oraz bezpieczniej, bez niej nie będziemy w stanie osiągać spektakularnych efektów – to proces konieczny. Nie możemy zapominać również o czynności, dzięki której ukształtujemy oraz zbudujemy silne struktury naszej sylwetki , a mianowicie – o aktywności fizycznej.

Suplementacja – jaką stosować?

Ekstrakt z zielonej herbaty – posiada bardzo wiele pozytywnych właściwości, zwłaszcza w kontekście utraty zbędnych kilogramów. Ponadto chroni organizm przed powstawaniem chorób nowotworowych, chorób układu krążenia oraz chorób układu krążeniowo-oddechowego. Co więcej jest doskonałym przeciwutleniaczem, a także niszczycielem wolnych rodników. Warto podkreślić jego zbawienne działanie odnoszące się do osób cierpiących na otyłość lub cukrzycę, nie od dziś wiadomo, że zielona herbata doskonale spala tłuszcz oraz zapobiega przyswajaniu przez organizm niezdrowych elementów – takich jak tłuszcze nasycone.

L-karnityna – obserwacja działania tej substancji w organizmie pozwoliła na stwierdzenie, że bierze ona aktywny udział w procesach stymulujących przemiany metaboliczne kwasów tłuszczowych, potęgując przy tym ich przemianę w energię. L-karnityna ponadto spala kwasy tłuszczowe, przez co uniemożliwia tworzenie się tkanki tłuszczowej, dzięki temu zmniejsza ona znacznie zapotrzebowanie na kalorie, a także zwiększa tolerancję na wszelkiego rodzaju wysiłek (podnosi wytrzymałość, sprawność ruchową, wydolność oraz równowagę). Niedobór tej substancji w żadnym stopniu nie jest pożądany, ponieważ przynosi on odwrotne rezultaty, które mogą nie tylko zagrozić procesowi odchudzania (redukcji), ale również zdrowiu fizycznemu oraz równowadze psychicznej organizmu, dlatego tak istotna jest suplementacja.

Chrom – jest odpowiedzialny na przemianę metaboliczną glukozy, białek i tłuszczów. Co ważne – jest pobudzający względem insuliny na poziomie ogólnoustrojowym oraz komórkowym (odchudza, powoduje przyrost beztłuszczowej masy ciała). Poza tym bierze aktywny udział w procesach metabolicznych lipidów i węglowodanów, czym bardzo wspomaga gospodarkę organiczną całego ciała. Znany jest z tego, że zabezpiecza i umacnia wszystkie struktury komórkowe oraz międzykomórkowe, odżywia je, a także uelastycznia, dzięki czemu są one znacznie bardziej wytrzymałe na wszelkiego rodzaju urazy lub kontuzje podczas aktywności fizycznej.

Cykoria – przede wszystkim zapobiega powstawaniu oraz rozwojowi infekcji bakteryjnych wywoływanych przez drobnoustroje. Jej zadaniem jest ochrona organizmu, który w procesie redukcji tkanki tłuszczowej jest narażony na wszelkiego rodzaju ataki ze strony wolnych rodników. To bardzo ważne, ponieważ działanie wewnątrz organizmu przynosi dużo lepsze efekty, niż próby ochronienia go od strony zewnętrznej – przede wszystkim odbywa się to szybciej, a także efektywniej.

Ekstrakt z kory cynamonowca – jego składniki zwiększają wrażliwość organizmu na insulinę (przez zwiększenie transportu glukozy do wnętrza błony). Co ważne, dzięki temu, że zapewnia stabilny poziom glukozy – zmniejsza się poziom łaknienia, znacznie szybciej odczuwamy uczucie sytości, unikamy tzw. wilczego głodu. W procesie odchudzania to bardzo pomocne, a nawet zbawienne, ponieważ w momencie kiedy nie musimy aż tak bardzo walczyć nie tylko z samym sobą, ale również z organizmem – wszystko przychodzi nam łatwiej.

 

Stop głodówce! 

Głodówka? Nigdy! Nie krzywdźmy się w ten sposób, nie osiągniemy dzięki temu żadnych stałych rezultatów, a jedynie spotęgujemy negatywne skutki niezdrowego stylu życia, których przecież chcemy się pozbyć. Tylko jedząc zdrowo, pełnowartościowo, zbilansowanie oraz systematycznie – schudniemy. Nerwy i stres spowodowane drastycznym głodem, a także efekt natychmiastowego przybrania na wadze tuż po zjedzeniu pierwszego posiłku – nie są warte chwilowej utraty wody z organizmu, dzięki której nasza waga pokaże mniejszą wartość na liczniku. Nie róbmy tego!